trbigbang 2010 nedir ?

trbigbang 2010

 1. ---- (gbkz: alıntı) ----

  bigbang nedir?

  bigbang teoremden gelen bir terim aslında. usul şoyle işler: yoneticiler takvim asar ve takvime gore iki takım + ponpon takımı/betalar oluşur. iki takım: a) yazarlar, b) sanat yapacaklar (artistler olarak gececek).

  1. yazarlar bigbangin konusuna gore (bizde konu *fic/hayran hikayesi* olması olacak, konusu/fandomu/rps`si onemli değil) belirli miktarda kelime sınırını aşmak suretiyle (bizde 10.000 olacak, yaklaşık 50 sayfa) belli surede (bizde 1 ay olacak) bir fic yazar ve bitmiş ficlerini yoneticiye verirler.

  2. ficler verildikten sonra yoneticiler yazarları acıklamadan sadece konuların olduğu bir liste yayınlarlar. bu liste yayınlanınca bu sefer artistler istedikleri konuyu secer ve o fici sahiplenirler. ondan sonra da artistler icin sure başlar. (bizde muhtemelen 15 gun olacak) bu sure icerisinde artistler adı uzerinde, art yaparlar. wall veya icon veya header veya banner veya başlık veya kapak veya poster veya şarkı zipi/album veya video, veya gercekten kağıt veya fotoşopla cizilmiş resimler, vs vs... gorsel/işitsel her şey makbul olur.

  3. artistler de eserlerini yoneticilere verdikten sonra bigbang olmuşcasına her şey patlar ve yoneticiler yoğunluğa gore her gun fic/art takvimi yapar, her gun 1 (veya daha fazla) roman uzunluğunda tamamlanmış ve arta sahip ficler yayınlanır, festival olur, herkes fice doyar.

  ---- (gbkz: alıntı) ----

  tanım: sponsorluğunu (gbkz: awakencordy) ve (gbkz: thelake)in yaptığı, turkiyenin ilk hayran hikayeleri bigbangi.

  http://www.netsozluk.net/link.php?git=35

  http://www.netsozluk.net/link.php?git=34 -> trbigbang takvimi.
  (30/7/2010 22:20, pispisi)